Orari Mësimor

Ela Hoxhallari

Erjona Metani
Gjermanisht

Përshëndetje, unë quhem Erjona Metani. Kam përfunduar studimet e larta në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Gjuhëve të Huaja, në degën e mësuesisë për gjuhën gjermane. Mësimdhenien dhe gjuhën gjermane i kam dashur që në vogëli dhe shpresoj që dashurinë, me të cilën jam rritur unë për gjuhën dhe kulturën gjermane, ta percjell tek nxënësit e mi, duke i bërë ata pjesë të këtij rrugëtimi të bukur sic është mësimi i kësaj gjuhe. Ndihem me fat për mundesitë që më jep ky profesion, për të ndihmuar dhe shtyrë sadopak cdo

Alma Berberi
Gjuhë shqipe, Matematikë, Histori

Quhem Alma Berberi. Kam kryer studimet e larta për mësuesi, dega cikli i ulët. Profesioni i mësuesit nuk është thjesht profesion, por mision për edukimin e brezave të rinj. E kam zgjedhur këtë profesion me deshirë dhe vazhdoj të punoj me pasion… Në jetë njeriu krenohet me punën e tij, unë krenohem me nxenesit e mi!

Algerta Kënga
Gjuhë shqipe, Matematikë, Dituri natyre

Përshëndetje! Unë quhem Algerta Kënga. Kam mbaruar studimet bachelor për arsim fillor në univer-sitetin “Aleksandër Xhuvani Elbasan” dhe studimet master në “Universitetin Europian të Tiranës”. Nëse në shoqerinë tonë ka profesione që janë me përgjëgjësi atëher një prej këtyre porfesioneve është ai i mësimdhënies. Të jesh mësues sot është jo vetëm një profesion, punë apo detyrë rutinë për t’u kryer por mbi të gjitha është një mision i rëndësishëm. E dua profesionin që zotëroj, pasi mësimdhënia është art dhe shkencë dhe kur një mësues i ndërthur të dyja atëher ai ka gjetur çelsin për nje mësimdhënie të suksesshme. Jam e lumtur që bashkë me nxënësit hedhim çdo ditë hapa drejt dijes për të ndërtuar një të ardhme të sigurtë dhe plot shpresë.

Eglantina Beqaraj
Biologji, Kimi

Përshëndetje! Emri im është Eglantina Beqaraj. Kam përfunduar studimet e larta për mësuesi për lëndët biologji-kimi. Mësuesia është një profesion që e kam adhuruar gjithmonë. Të jesh mësues është detyrë sa fisnike aq dhe humane. Të respektosh dijet e nxënësve dhe t’i mesosh ata me durim dhe këmbëngulje është patjetër detyrë dhe përgjegjësi. Është cilësuar si profesion i vështire, por për mua ndër më të bukurit.

Orjona Aliaj
Nëndrejtore

Përshëndetje, unë quhem Orjona Aliaj. Kam mbaruar studimet e larta ne Universitetin e Tiranës. Jam e lumtur ne profesionin tim, pasi kam në duart e mia forcën për zhvillimin e mëtejshëm të brezit të ri. Të punosh me femijët, të ardhmen e jetës, është puna më e mrekullueshme. Të mësosh gjuhën shqipe është krenari.

Klubet

Regjistrimet filluan!

Për më shumë informacion plotësoni të dhenat tuaja më poshtë dhe ne do tju telefonojmë.
Ose na kontaktoni në numrin e telefonit +355 68 40 50 304

Na Kontaktoni