fbpx

Më datë 16 gusht 2023, ambasadori i ri në Shqipëri, z.Karl Bergner, vizitoi shkollën “Gjermano-Shqiptare” në Tiranë. Pasi u prit nga themeluesja dhe drejtuesja e shkollës, znj. Orieta Jazxhi, drejtoresha e gjimnazit Merita Berisha dhe këshilltari i agjensisë qëndrore për shkollat jashtë Gjermanisë (ZfA) Z. Hendrik Schaefer, u zhvillua një vizitë në ambientet e shkollës, e cila u themelua në vitin 2016. Kjo u pasua nga një bisedë shumë e këndshme dhe konstruktive një-orëshe me ambasadorin, ku u arritën te diskutoheshin disa gjëra të rëndësishme në lidhje me shkollën. Z. Bergner shfaqi gjithashtu interes në zgjerimin e programit të DSD në vend dhe ofroi mbështetjen e tij. Ky ishte një takim shumë i suksesshëm dhe ne jemi të kënaqur që tani do te kemi një partner të rëndësishëm, si zoti Bergner, për sa i përket bashkëpunimit në terren.

 

Artikulli i mëparshëm

Artikulli tjetër

Komentet janë të mbyllura.
Kalendar / Kalender
February 2024
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni