fbpx

Festa & Evente

Më datë 16 gusht 2023, ambasadori i ri në Shqipëri, z.Karl Bergner, vizitoi shkollën “Gjermano-Shqiptare” në Tiranë. Pasi u prit 
Më shumë
Festa për ditën e 8 Marsit në Deutsch-Albanische Schule! Nxënësit këndojnë dhe urojnë mamatë e tyre në Gjermanisht!  
Më shumë
Sot në Deutsch-Albanische Schule festuam diten e 8 Marsit! Në videon më poshtë nxënësit dhe stafi i DAS Tiranë dhanë 
Më shumë
Was soll aus Weihnachten werden? Eine Aufführung von Schülern der 4. Klasse Aktivitet për Krishtlindjet në Deutsch-Albanische Schule në Tiranë. Një performancë nga nxënësit e Klasës së 4-të.
Më shumë
Më 27 prill 2018 nxënësit e klasës së parë dhe të dytë shkuan në Petrelë. Së bashku u ngjitëm deri 
Më shumë
Në javën e projektit ne lexuam shumë histori interesante në lidhje me pranverën, kënduam këngë pranverore dhe me anë të 
Më shumë
Shkolla jonë mori pjesë sot, me rastin e ditës së mësuesëve, në një aktivitet për mbjelljen e pemëve në Tiranë. 
Më shumë
Ditën e premte, më 2 mars 2018, u zhvillua konkursi „Beteja e trurit“. Tre skuadra nga klasat e 3-të, e 
Më shumë
Kalendar / Kalender
April 2024
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni