fbpx

Blog

Dita e premte ishte planifikuar vizitë në teatër për klasën e 1-rë dhe të 2-të të shkollës sonë. Tek Teatri 
Më shumë
Ekskursioni në Krujë edhe këtë herë lidhej më historinë e Shqipërisë. Në Muzeun e Skënderbeut ne mësuam për betejat e 
Më shumë
Për të dytin vit radhazi, ne festuam në DAS, së bashku me fëmijët dhe prindërit e tyre festat e fundvitit. 
Më shumë
Në kuadër të festave kombëtare më 28 dhe 29 nëntor, Dita e Flamurit dhe Dita e Pavarësise, nxënësit e DAS 
Më shumë
Nxënësit e klasës së 4-t dhe të 5-të vizituan këtë javë Panairin e 20 të Librit, tek Pallati i Kongreseve, 
Më shumë
Monstrat tanë të vegjël ishin tek parku i madh i Tiranës në ditën e Halloween-it, ku me motin e bukur 
Më shumë
Klubi i muzikës me Z. Kurschat   Klubi i artit me Znj. Brack   Klubi i fotografisë me Z. Diebold 
Më shumë
Ekskursioni i fundit i këtij viti shkollor për klasat 3, 4 dhe 5 , u zhvillua më 27 prill 2018, 
Më shumë
Kalendar / Kalender
February 2024
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni