fbpx

Dita e premte ishte planifikuar vizitë në teatër për klasën e 1-rë dhe të 2-të të shkollës sonë.
Tek Teatri Eksperimental, fëmijët panë pjesën teatrale „Matilde“.
Prindërit e Matildes nuk i pëlqenin librat dhe ja ndalonin asaj leximin e librave, por disa mësues e ndihmuan Matilden. Ajo ishte një vajzë e mençur dhe një nxënëse shumë e mirë.
Nxënësit e tanë e pëlqyen shumë shfaqjen dhe kuptuan që librat janë shumë të rëndësishëm për proçesin e të mësuarit.

Artikulli i mëparshëm

Artikulli tjetër

Komentet janë të mbyllura.
Kalendar / Kalender
April 2024
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni