fbpx

Për të dytin vit radhazi, ne festuam në DAS, së bashku me fëmijët dhe prindërit e tyre festat e fundvitit.

Prindërit, gjyshërit dhe miq të shkollës sonë, panë pjesë teatrale dhe dëgjuan këngë festive gjermanisht dhe shqip, por edhe kënduan bashkë me ne.

Në fund të shfaqjes, Z. Diebold, drejtuesi i Klubit të Fotografisë, u nderua me çmimin “Fotoaparati i argjendtë”.

Pas ekspozitës që kishim organizuar, çdo fëmijë mori me vete fotoportretin e tij.

Festa u mbyll me një bufe të shijshme, për të cilën prindërit sollën biskota dhe ëmbëlsira të gatuara në shtëpi.

Artikulli i mëparshëm

Artikulli tjetër

Komentet janë të mbyllura.
Kalendar / Kalender
April 2024
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni