fbpx

Ekskursioni në Krujë edhe këtë herë lidhej më historinë e Shqipërisë.
Në Muzeun e Skënderbeut ne mësuam për betejat e tij kundër Osmanëve. Në Muzeu Etnografik pamë kushtetet e jetesës në shekullin e 18-të, dhomat e banimit, mjetet e përdorimit dhe veshjet e kulturës së pasur shqiptare.
Pas shëtitjes në Pazar, shkuam në majë të malit të Krujës nga ku mund të kishim një pamje të mrekullueshme të të gjithë qytetit.

Artikulli i mëparshëm

Artikulli tjetër

Komentet janë të mbyllura.
Kalendar / Kalender
April 2024
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Facebook
Facebook Pagelike Widget
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni