fbpx

Mini EM 2021 i shkollës DAS: Fitorja shkoi për skuadrën e Francës!

Të enjten, 17 qershor 2021, u zhvillua një turne futbolli në stilin e Kampionatit Evropian të këtij viti: Gjermania, Franca, Portugalia dhe Anglia u zgjodhën nga fëmijët si skuadra dhe duhet të garonin kundër njëri-tjetrit. Klasat 4 deri në 8 ishin atje dhe turneu ishte jo vetëm argëtim i madh për tifozët e futbollit mes nesh, por të gjithë pjesëmarrësit vunë shumë motivim dhe entuziazëm dhe çdo ekip shënoi gola!

Në fazën e grupeve, të katër ekipet luajtën kundër njëra-tjetrës. Ekipi i përzier me vajza dhe djem, Portugalia, shkaktoi befasuesi në ndeshjen kundër Anglisë me një lëvizje të shkëlqyeshme dhe me një gol pasues nga vajzat.

Në ndeshjen për vendin e tretë mes Anglisë dhe Portugalisë, Anglia doli fituese me lëvizje shumë të mira.

Skuadrat Gjermani dhe Francë luftuan për fitoren përfundimtare të Mini-EM 2021, nga e cila Franca dominoi qartë ndeshjen në pjesën e parë dhe doli fituese! Në pjesën e dytë, Gjermania arriti të vinte nën presion kundërshtarët e saj me kundërsulme, por Franca ishte në gjendje të krijonte mundësi të mira drejt fundit dhe kështu qëndroi me rezultatin përfundimtar 0:1.

Glenne Lushakaj ishte në gjendje të provonte veten si golashënuesi më i mirë dhe Jens Mingomataj ishte portieri më i mirë i Mini-EM.

Ne dëshirojmë të falënderojmë lojtarët dhe tifozët, të përbërë nga nxënës dhe mësues, për angazhimin e tyre!

Ishte një turne i shkëlqyeshëm plot emocione dhe një fund i suksesshëm, sportiv i vitit shkollor 2020-21!

 

Artikulli i mëparshëm

Komentet janë të mbyllura.
Na ndiqni në Facebook
Kontakt
Për çdo pyetje ose informacion, ju lutemi nga kontaktoni.
  • Kompleksi Xhura, Rruga “Xhanfize Keko” Tiranë 1005
  • +355 68 4050 304
  • info@deutsch-albanische-schule.al
Na Kontaktoni